Okolí Rezidence Jasmín

Rezidence Jasmín se nachází v klidné okrajové lokalitě sídliště Bohnice na Praze 8. Okolí rezidence poskytuje veškerou občanskou vybavenost i prostor pro odpočinek a relaxaci. Rezidence Jasmín je se svým okolím ideálním místem pro bydlení v zeleni na dosah centra Prahy.

Občanská vybavenost

V docházkové vzdálenosti je k dispozici několik supermarketů a menších obchodů, drogerie a lékárna. Kromě menších obchodů se 650 m chůze od Rezidence Jasmín nachází obchodní Centrum Krakov se širokou nabídkou obchodů, služeb, kaváren a restaurací. Poblíž obchodního centra je pobočka Městské knihovny Praha.

Poliklinika Mazurská, největší zdravotnické zařízení v Bohnicích, poskytující širokou ambulantní zdravotní péči základních i specializovaných lékařských oborů, je z Rezidence Jasmín rovněž vzdálená přibližně 500 metrů.

Seniorní pár popíjí kávu ve stylové kavárně.

Dostupnost MHD

Centrum Prahy je vzdálené cca 30 minut cesty MHD. Nejbližší autobusová zastávka se nachází 3 minuty chůze od rezidence. Nejbližší zastávka metra C (Kobylisy) je dostupná autobusem do 10 minut.

Možnosti trávení volného času

V docházkové vzdálenosti rezidence se nachází lesopark s Bohnickou vyhlídkou a hradištěm Na Farkách.

Možnosti dlouhých vycházek nabízí nedaleká Botanická zahrada Praha se skleníkem Fata Morgana se vstupem přímo z Bohnic,  ZOO Praha, Trojský zámek, Čimický háj a Drahaňské údolí, kterým se line příjemná cyklostezka.

Sportovní možnosti nabízí Koupaliště Ládví, či plavecký krytý areál Aquacentrum Šutka. V okolí jsou i další sportovní areály.

Pohled na řeku Vltavu a Prahu z Bohnické vyhlídky.

Kulturní a společenské vyžití

Kulturní vyžití nabízí místní Kulturní dům Krakov s pravidelnou nabídkou kulturních a společenských akcí. Pravidelné vzdělávací, kulturní a další podpůrné programy pro širokou veřejnost pořádá také Psychiatrická nemocnice Bohnice.